Urząd Gminy Głowno

Nagłówek

Treść strony

Wspomnienie o zmarłym sołtysie

 

W dniu 22 lipca 2018 roku po ciężkiej chorobie odszedł od nas w wieku 56 lat  sołtys wsi Mięsośnia Krzysztof Piestrzeniewicz.

Urodził się 31 stycznia 1962 roku w Głownie, jako syn Ludwika i Lucyny. Od urodzenia mieszkał w Mięsośni. Tutaj rozpoczął swoją edukację szkolną w Szkole Podstawowej w Popowie Głowieńskim.  

Przez całe swoje krótkie życie pracował w gospodarstwie rolnym. Do chwili śmierci przez 27 lat żył w związku małżeńskim z Wiesławą  również mieszkanką wsi Mięsośnia  , z którą wychowali dwójkę  dzieci: Dawida i Edytę.

Funkcję sołtysa pełnił przez 4 kadencje , od roku 2003 i niestety tej czwartej kadencji nie dokończył.

Pełniąc swoją funkcję dbał o swoich mieszkańców, zabiegał o przekazanie budynku po byłym sklepie z przeznaczeniem na świetlicę wiejską. I te jego dążenia się spełniły . Dzięki niemu i zaangażowaniu wielu mieszkańców wsi Mięsośnia , posiadają swoją świetlicę , która dzięki wsparciu finansowemu  gminy i pracy społecznej mieszkańców została wyremontowana i będzie służyła społeczności lokalnej na różnego typu spotkania. 

Oprócz pracy sołtysa Krzysztof Piestrzeniewicz był też członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej Popów Głowieński.

Był niezwykle pogodnym, spokojnym , uczynnym sołtysem , z którym współpraca Urzędu Gminy Głowno bardzo dobrze się układała.

 

W dniu 25 lipca  br. pożegnaliśmy zmarłego sołtysa  podczas mszy świętej w kościele parafialnym w Starym Waliszewie a następnie odprowadziliśmy go na cmentarz parafialny , na wieczny spoczynek.

W imieniu władz samorządu zmarłego podczas mszy pożegnał Wójt Gminy Marek Jóźwiak, natomiast w imieniu wszystkich sołtysów gminy Głowno mowę pożegnalną wygłosił sołtys wsi Dąbrowa Tadeusz Krysztofczyk.

O tym , jakim był człowiekiem , przyjacielem , sołtysem , sąsiadem może świadczyć liczba osób jaka przybyła na pogrzeb i pożegnanie św. pamięci Krzysztofa.

Wspomnienie o Krzysztofie Piestrzeniewiczu , człowieku pełnym dobroci i życzliwości, pełnym optymizmu , zawsze troszczącym się o wspólne sprawy pozostanie w pamięci przyjaciół , znajomych, mieszkańców i rodziny pozostanie na zawsze.

  • autor: Jolanta Szkup, data: 2018-08-02

« wstecz

Dane kontaktowe

Kontakt

Urząd Gminy Głowno

95-015 Głowno
ul. Kilińskiego 2
tel. (42) 719-12-91
tel. (42) 719-13-54
fax (42) 719-20-08
email: sekretariat@gmina-glowno.pl
adres skrytki epuap.gov.pl:  gminaglowno/skrytka/

Urząd Gminy czynny jest w godz. 7:30 - 15:30
Kasa Urzędu czynna jest w godz. 7:30 - 13:00

Konto do wpłat podatków i opłat lokalnych,
opłat skarbowych, za wypisy, za wodę itp.

49 8787 0000 0000 0563 2000 0005

NIP: 733-13-04-861

[obiekt mapy] Mapa określająca położenia budynku Urzędu Gminy Głowno

Stopka

projekt i wykonanie extranet.pl
powered by netadmin 7.12

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.