Urząd Gminy Głowno

Nagłówek

Treść strony

Fotopułapki postrachem śmieciarzy w Gminie Głowno!

Od niedawna Gmina Głowno dysponuje dwoma fotopułapkami, które mają pomagać w walce z osobami, które pozostawiają odpady w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Urządzenie samoczynnie wykonuje zdjęcie reagując na ruch, zarówno w dzień, jak i w nocy. Następnie zrobione fotografie są weryfikowane oraz, jeśli istnieją ku temu przesłanki przekazywane Policji. Urządzenia umieszczane są w taki sposób, że niewprawne oko nie jest w stanie ich zauważyć. Wykonywane przez nie zdjęcia są zaś na tyle wyraźne, że bez kłopotu można na nich rozpoznać twarz, czy tablice rejestracyjne.

By poszerzyć teren obserwacji nasze fotopułapki będą umieszczane w różnych miejscach, krążąc po terenie Gminy Głowno. Najczęściej jednak lokalizowane będą w miejscach notorycznie zaśmiecanych lub w miejscach, gdzie pojawiają się świeże śmieci.

Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości na terenie Gminy Głowno takich fotopułapek pojawi się więcej.

 

Przypomnijmy:

Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany. Ponadto złapany śmieciarz musi liczyć się także z tym, że śmieci będzie musiał pozbierać. 

 

Poniżej zamieszczamy fotografie testowe, wykonane przez fotopułapki.

 

STnTJTty+nwAAAABJRU5ErkJggg==