Kwalifikacja Wojskowa 2026 – Gmina Głowno
W związku z przeprowadzaniem kwalifikacji wojskowej planowanej dla mieszkańców gminy Głowno w dniach 17 kwietnia 2026 r. i 21 kwietnia 2026 r. Wójt Gminy Głowno wzywa do kwalifikacji wojskowej:
1) mężczyzn urodzonych w 2007 roku; mężczyzn urodzonych w latach 2002-2006, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;
2) kobiety urodzone w latach 1999 – 2007 posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej oraz pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2025/2026 kończą studia na kierunkach lub kończą naukę w zawodach, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 60 ust. 7 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (dot. m.in.: zawodów medycznych, weterynaryjnych, lotniczych, psychologów, rehabilitantów, diagnostów laboratoryjnych, informatyków oraz tłumaczy), które nie stawały jeszcze do kwalifikacji wojskowej; pozostałe osoby wymienione w Obwieszczeniu Wojewody Łódzkiego z dnia 5 stycznia 2026 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej
W 2026 roku obowiązkowi kwalifikacji wojskowej podlegają osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy trwający ponad trzy miesiące na terenie gminy Głowno.
Kwalifikacja wojskowa odbędzie się w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej w Zgierzu przy ul. Gen. Henryka Dąbrowskiego 19.
WAŻNE !
Osoby, które po raz pierwszy zostały wezwane do kwalifikacji wojskowej, powinny zabrać ze sobą:
- dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
- posiadaną dokumentację medyczną,
- dokumenty potwierdzające wykształcenie, posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki.


