Inwestycje

Projekt zrealizowany przez OSP Lubianków

Strażacy z OSP w Lubiankowie zakończyli realizację projektu unijnego, pn. „Budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej przy OSP w Lubiankowie” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW na lata 2014-2020.
Dzięki dofinansowaniu na terenie przy strażnicy pojawiła się siłownia pod chmurką, plac zabaw, altana wyposażone w meble i dwa grille murowane. Całość terenu została obsadzona iglakami. ????????????️‍♀️????
„Na zagospodarowanie terenu przy OSP wydaliśmy ponad 80 000,00 złotych. Przy powstawaniu terenu rekreacyjnego pomagali strażacy ochotnicy. Teraz z obiektu mogą korzystać zarówno ci młodsi, jak i starsi mieszkańcy okolicy. Dla dzieciaków są huśtawki i zjeżdżalnia z mostkiem oraz ścianką wspinaczkową. Opiekunowie mogą doglądać dzieci odpoczywając na ławkach. Natomiast wszyscy chcący zadbać o kondycję fizyczną mogą skorzystać z 5 urządzeń siłowni. Drewniana altana i grille będą służyły do organizacji spotkań i pikników rodzinnych” – tak podsumował projekt prezes OSP – Pan Władysław Mikołajczyk.
Gratulujemy owocnej realizacji projektu i cieszymy się, iż na terenie działania LGD „POLCENTRUM” powstają obiekty turystyczno – rekreacyjne.