W Domu Ludowym Kadzielin-Kamień zrealizowano projekt w ramach naboru „Infrastruktura Sołecka na Plus”
W dniu 26 marca 2024 r. Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął uchwałę nr LXVII/768/24 w sprawie udzielenia z budżetu Województwa Łódzkiego na rok 2024 pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie rozwoju infrastruktury w sołectwach „Infrastruktura sołecka na plus”.
W Gminie Głowno projekt pn. „Remont korytarza oraz utwardzenie terenu poprzez ułożenie kostki brukowej przed Domem Ludowym Kadzielin-Kamień” realizowało Sołectwo Kamień.
Gmina Głowno otrzymała na w/w zadanie dofinansowanie w kwocie 99.999,00 zł.
Koszt całego projektu wyniósł: 100.999,99 zł.
Pracę rozpoczęły od utwardzenia terenu przed budynkiem. Pracownicy wykorytowali parking – wybrano odpowiednią ilość ziemi, następnie nawieziono piasek i tłuczeń, aby utwardzić teren. W końcowym etapie położono kostkę brukową wraz z obrzeżami.
Pracę wykonała firma: Firma Handlowo-Usługowa TALPA Sławomir Kret z Kamienia.
Kolejnym punktem projektu był remont korytarza.
Wybrana firma - Usługi Remontowo-Budowlane Łukasz Czajka z Domaniewic, pracę rozpoczęła od sufitu, który opuściła i założyła kasetony sufitowe wraz z oświetleniem. Następnie wyrównano ściany, położono gładzie i pomalowano odpowiednią, wytrzymałą farbą. Zostały również wymienione stare płytki na podłodze na nowe oraz zamontowano nową barierkę przy schodkach prowadzących do łazienki.
- autor: Gmina Głowno, data: 2024-12-23